Dzisiejszy materiał powstał w oparciu o pierwszy rozdział książki „12 życiowych zasad. Antidotum na chaos” autorstwa Jordana Petersona – kanadyjskiego psychologa klinicznego, profesora psychologii na Uniwersytecie w Toronto i według niektórych jednego z najważniejszych myślicieli jacy pojawili się w ostatnich latach na światowej scenie. Reguły przedstawione w książce mogą służyć za kompas moralny i pomóc nadać życiu sens.

O książce: Autor w „12 życiowych zasadach” podkreśla, jak ważna w dzisiejszych czasach jest odpowiedzialność. Przedstawia on dwanaście praktycznych reguł postępowania, które pomogą Ci nadać sens swojemu życiu. Wszystkie przemyślenia kanadyjskiego psychologa wynikają z jego doświadczeń zawodowych i życiowych. Przeplatają się one ponadto z uniwersalnymi mądrościami, jakie zawarte są m.in. w mitologiach. W humorystyczny, zaskakujący, ale i niezwykle pouczający sposób wyjaśni Ci ona, jak wybrać swoją życiową ścieżkę i jakimi regułami się kierować. Gorąco zachęcam do jej przeczytania! Gościem odcinka była Pani Marta Kucharską-Hauk - doktor nauk psychologicznych, wykładowca, badaczka, autorka oraz trenerka umiejętności psychospołecznych.

Sfinansowano ze środków Funduszu Sprawiedliwości, którego dysponentem jest Minister Sprawiedliwości. www.funduszsprawiedliwosci.gov.pl